You are here:   User Profile
Register   |  Login
Profile Avatar
DeneenCornej
Storkower Strasse 77
Vielbach, RP 56244
Germany
02626 17 07 55 https://www.kredionayi.com *******
Taşıt olarak nitelendirilen araba, kamyon, tekne, motosiklet, ağır vasıta gibi tüm taşıt kredisi içeriği, az da olsa birbirinden farklı olabilir. Ama genel olarak aynı şartlar ve belgeler talep edilir. Garanti bankası, İş Bankası, Yapı Kredi, Halk Bankası gibi bankalar başta olmak üzere, tüm bankalardan bu kredi için başvuru yapabilirsiniz. Sıfır taşıtlar ve ikinci el taşıtlar için hem kredi prensiplerinde, hem de başvuru belgelerinde küçük te olsa farklar vardır. İkinci el taşıt kredisini farklı bir başlığımızda detaylandıracağız. Taşıt kredisi alınca faiz oranlarının ve vade seçeneklerinin lehinize ve bütçenize göre uygun olması gerekir.
Taşıt ing ihtiyaç kredisi başvuru şartları
Bankaya yapacağınız Taşıt kredisi için, genel şartlar vardır. Bu şartların haricinde banka sizden ek teminat veya belge isteyebilir. Kredi için başvuran kişinin 18 yaş ve üzerinde olması şarttır. Mutlaka SGK giriş belgesinin bulunması ve en az 6 aydan beri aktif sigortalı olması gerekir. Satın alınacak olan taşıtın üzerinde herhangi bir ipotek kaydının bulunmaması gerekir. Ve en önemlisi başvuru sahibinin kredi skorunun, onay almak için yeterli düzeyde olması şarttır. Ayrıca beyan edilen aylık belgeli gelirin, kredi taksitlerini karşılayabilecek kadar yeterli olması zorunludur
Taşıt kredisi başvuru belgeleri
• Kimlik Belgesi- Ehliyet veya Pasaport
• Geçmiş 3 aya ait doğalgaz, elektrik, telefon veya su faturası
• Gelir Belgesi
• Serbest meslek - ticaret yapanlar için son yıla ait Vergi Levhası, bilanço ve gelir tablosu, işletme hesap özeti, ticaret Sicil Gazetesi, Oda kayıt belgesi
• Şirket ortağı kişiler için son yıla ait Vergi Levhası, onaylı bilanço ve gelir tabloları/ işletme hesap özeti, ticaret Sicil Gazetesi, oda Kayıt Belgesi.
• Ücretliler için maaş bordrosu ya da maaş yazısı ve şirket imza sirküleri
• Emekliler için maaş hesap cüzdanı ya da emekli maaşının yatırıldığı banka hesabı bilgisini kapsayan belge
• Gayrimenkul geliri beyan edenler için gelire konu tapu belgesi ve ilgili kira kontratı
• Menkul geliri elde eden kişiler için faiz gelirini gösteren hesap cüzdanı.
• Aracın proforma faturası
• Banka duruma göre ek belge talep edebilir
Ne kadar taşıt kredisi kullanabilirim?
2019 yılı için geçerli olan kredi kullanım yönetmenliği kapsamında, sıfır kilometre taşıt alımlarında fatura tutarı, ikinci el taşıtlardaysa kasko değeri 120.000liradan fazla olmayanaraçlar için %70, 120.000’dan fazla olanaraçların ise 120.000 liraya kadar olan tutarı için %70, 120.000 liradan fazla olanlar için ise %50tutarına kadar taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Küçük bir hesaplama örneği yapacak olursak; 150.000liralık bir araç için maksimum99.000lirataşıt kredisi kullanılabilirsiniz. Bu hesaplama tüm bankalar için geçerlidir. İkinci el araçlarda farklı hesaplanmaktadır. Bazı araç kampanyası düzenleyen otomobil firmalarının kampanyalarında ufak tefek farklılıklar olabilir.