You are here:   User Profile
Register   |  Login
Profile Avatar
RachaelFonta
Am Borsigturm 45
Neuss Holzheim, NW 41472
Germany
02137 58 80 48 https://kolorowewspomnienia.pl/pamiatka-chrztu *******
Doniesiono, że Elvis Presley został ochrzczony w Zgromadzeniach Bożych w wieku dziewięciu lat, ale później został ponownie ochrzczony (w wieku około 14 lat) zgodnie z formułą imienia Jezusa, przez biskupa Josepha Rexa Dysona. Elvis został ochrzczony dwukrotnie, raz w imię Ojca, Syna i Ducha Świętego, a raz tylko w imię Jezusa.
Czy to mogła być prawda?

Zielonoświątkowe korzenie Elvisa Presleya były głębokie. Jego rodzice poznali się w kościele zielonoświątkowym. Jego wujkowie współprowadzili jednego. Elvis został ochrzczony w jednym z nich, gdy miał około 9 lat.

Został ponownie ochrzczony w innym kilka lat później, według księdza Rexa Dysona, wciąż głoszącego przebudzenia zielonoświątkowe w wieku 100 lat.

Dyson powiedział, że ponownie ochrzcił Elvisa i jego rodziców, Vernona i Gladys, w Memphis około 1950 roku.

„Nie pamiętam, który to był rok, ale Elvis musiał mieć około 14 lat" - powiedział Dyson, który mieszka z żoną w schludnej przyczepie w Raleigh.

„Nie lubię o tym rozmawiać. To kontrowersyjne".

Kontrowersyjne nie dlatego, że był to Elvis, ale z powodu zaciekłego sporu doktrynalnego, który dzielił świat kościoła przez bardzo długi czas.

Dyson jest zielonoświątkowcem Jedności, który według zgromadzeń Boga i innych trynitarzy jest tym samym, co heretyk.

Jedność Zielonoświątkowcy odrzucają katolicką doktrynę o Trójcy - wiarę, że w jednym Bogu są trzy Osoby: Ojciec, Syn i Duch Święty. Czemu?

Cóż, po pierwsze, słowa Trójca nie ma w Biblii. To wprowadza zamieszanie. A doktryna o Trójcy jest trudna do wyjaśnienia nawet dla teologów i może być źle zrozumiana, sugerując wiarę w trzech bogów. Nie nauczał go również żaden z wczesnych kościołów, ponieważ jest to późniejszy dodatek.

W rezultacie zielonoświątkowcy Jedności odrzucają chrzty, które używają trójjedynej formuły, którą można znaleźć tylko w Mateusza 28:19: „Idźcie i czyńcie uczniami wszystkie narody, chrzcząc je w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego".

Zamiast tego wierzący w Jedność posługują się instrukcjami Piotra z Dziejów Apostolskich 2:38: „Pokutujcie i dajcie się każdemu ochrzcić w imię Jezusa Chrystusa na odpuszczenie grzechów, a otrzymacie dar Ducha Świętego". Mówiąc również, że wszystkie trzy mają to samo imię zgodnie z tymi pismami: Jana 5:43, Mateusza 1:21 i Jana 14:26. Dzieje Apostolskie (2:38; 8:16; 10:48; 19: 5) i Pawła (1 Kor. 1:13; 6:11; Gal. 3:27; Rz 6: 3) mówią tylko o „Chrzest w imię Jezusa".
Dla zielonoświątkowców Jedności działa tylko jedno imię:

„Chrzcimy w imię Jezusa" - wyjaśnił Dyson.

„Nie ma krwi, dopóki nie otrzyma się imienia. A Jezus to imię Ojca, Syna i Ducha Świętego".

W ten sposób 156 kaznodziejów Jedności napiętnowało heretyków i zostało wyrzuconych z denominacji Zgromadzeń Bożych w 1916 roku.

Kaznodzieje Jedności powrócili, mówiąc, że zgromadzenia Boga podpisały się pod „trój-bóstwem". Wielu utworzyło oddzielne kościoły i denominacje zielonoświątkowe.

Na świecie jest około 17 milionów zielonoświątkowców Jedności.

Czy Elvis był jednym z nich?

Rodzice Elvisa poznali się w 1933 roku na Pierwszym Zgromadzeniu Bożym we wschodnim Tupelo, wujkowie panny Gladys, Sims i Gains Mansell, byli współ pastorami.

Według biografów młody Elvis został ochrzczony wodą w tym kościele w 1943 lub 1944 roku. Tam po raz pierwszy nauczył się rock and rolla.

„Ministrowie grali na gitarach, obracali się i tańczyli dziko, podczas gdy parafianie tarzali się między nawami, skakali gorączkowo i mówili językami" - napisała Patricia Jobe Pierce w The Ultimate Elvis.

Presleyowie przenieśli się do Memphis w 1948 roku, kiedy Elvis miał 13 lat. Dyson powiedział, że niedługo potem Elvis i jego rodzice zaczęli modlić się w jego kościele Jezusa Chrystusa na Siódmej Ulicy w Saffarans.

Presleyowie mieszkali w tym czasie w kilku miejscach, wszystkie w obrębie kilku przecznic od kościoła Dysona.

„Vernon i Gladys słyszeli, jak kilka razy głosiłem na temat chrztu, a potem przyszli do mnie i powiedzieli, że chcą zostać ochrzczeni w imię Jezusa" - powiedział Dyson.

„W następny niedzielny poranek ochrzciłem Vernona, a potem Gladys. Elvis patrzył z boku. Podszedł do baptysterium, podczas gdy jego mama i tata byli jeszcze w wodzie, i powiedział:„ Chcę zostać ochrzczony w ten sposób. '

„Więc ochrzciłem Elvisa w imię Pana Jezusa Chrystusa".

Kościół Dysona został sprzedany innemu kongregacji wiele lat temu, a betonową chrzcielnicę już dawno wyjęto i wywieziono na wysypisko śmieci.

Dyson nie pamięta, czy dał Presleyom świadectwo chrztu.

LaVonne Gaw, badaczka z Graceland, nie ma żadnych zapisów o chrzcie Elvisa, ale planuje to zbadać.

„To interesujące pytanie" - powiedziała.

Patsy Presley Geranen powiedziała, że ​​wie, że jej kuzyn Elvis został ochrzczony przynajmniej raz.

For those who have virtually any issues regarding exactly where as well as tips on how to work with pamiątka chrztu świętego, it is possible to e mail us with our web-page. „Jestem prawie pewna, że ​​został ochrzczony w Tupelo, ale nie wiem, czy kiedykolwiek został ochrzczony w Memphis" - powiedziała.

George Klein, członek założycielski Elvisa Memphis Mafia, spotkał Elvisa w Humes High na początku lat pięćdziesiątych.

„Nie słyszałem tego, ale myślę, że jest to możliwe" - powiedział Klein.